top of page
Bustee

Bustee

 

 • Опис

  Сиви пантолани со висок струк и џебови. Бела блуза со долги ракави, одделена јака со две копчиња, срцевидна форма на деколте и преден патент.

  • висок струк
  • џебови
  • јака
  • копчиња
  • срцевидна форма на деколте
  • преден патент
 • Price Info

  • "Bustee" top 2,300.00 mkd
  • "Bustee" trousers 1,700.00 mkd
  • "Bustee" complete outfit 4,000.00 mkd
 • Size Chart

  size chest waist hip
  XS / 34 80 cm 64 cm

  88 cm

  S / 36 84 cm 66 cm 90 cm
  M / 38 88 cm 70 cm 94 cm
  L / 40 92 cm 74 cm 98 cm
  XL / 42 96 cm 78 cm 102 cm
  XXL / 44 100 cm 82 cm 110 cm

  Chest: Measure under arms around the fullest part of the chest.

  Waist: Measure around natural waist with a loose tape.

  Hip: Place the measuring tape around the body at the fullest part of the lower hip, feet together.

   

Слични производи