top of page
Bridgette

Bridgette

 • Опис

  Корсет со срцевидна форма на деколтето. Пантолани со висок струк. Палто со уникатно поставени патенти. Бел колан од сатен со реси.

  • деколте со срцевидна форма
  • висок струк
  • хоризонтални патенти
  • колан со реси
 • Price Info

  • "Bridgette" top 2,100.00 mkd
  • "Bridgette" trousers 1,700.00 mkd
  • "Bridgette" belt 900.00 mkd
  • "Bridgette" complete outfit 4,700.00 mkd 
 • Size Chart

  size chest waist hip
  XS / 34 80 cm 64 cm

  88 cm

  S / 36 84 cm 66 cm 90 cm
  M / 38 88 cm 70 cm 94 cm
  L / 40 92 cm 74 cm 98 cm
  XL / 42 96 cm 78 cm 102 cm
  XXL / 44 100 cm 82 cm 110 cm

  Chest: Measure under arms around the fullest part of the chest.

  Waist: Measure around natural waist with a loose tape.

  Hip: Place the measuring tape around the body at the fullest part of the lower hip, feet together.

   

Слични производи